» » » Торік у Центрі культур нацменшин Закарпаття здійснювали статутну діяльність 28 обласних національних спільнот

Торік у Центрі культур нацменшин Закарпаття здійснювали статутну діяльність 28 обласних національних спільнот
Депутати облради обговорять проект рішення "Про хід виконання у 2017 році  Програми "Центр культур національних меншин Закарпаття" на 2016 -2020 роки".
Автор  - управління національностей та релігій ОДА. В поданому ним документі зазначаються найважливіші завдання, виконані в звітному 2017 році, а це - реалізація в області державної політики у сфері міжнаціональних відносин та підтримка позитивного іміджу Закарпаття як полікультурного краю. Результати реалізації програмних завдань та заходів у звітному періоді сприяли забезпеченню прав і свобод національних меншин, збереженню міжетнічної злагоди у регіоні.
Так, упродовж 2017 року в Центрі культур нацменшин Закарпаття здійснювали статутну діяльність 28 обласних національно-культурних товариств, які не мають власних приміщень. У безоплатне користування громадським організаціям національних спільнот надавався конференц-зал, фойє, оргтехніка, телефонний та факсовий зв'язок, бібліотечні фонди Центру. Також надавалась їм всебічна допомога у підготовці і проведенні ними науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, семінарів, дискусій, тренінгів, нарад, урочистих зібрань з нагоди пам'ятних дат, днів культур тощо.
         Тут  проходили стажування, ознайомчу, навчально-виробничу практику, підготовку дипломних і дисертаційних досліджень 12 студентів, аспірантів вищих навчальних закладів області. 10 слухачів курсів підвищення кваліфікації Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти (директори шкіл, заступники директорів навчальних закладів з мовами навчання національних спільнот) готували випускні роботи на базі Центру. Національно-культурним товариствам також надавалась організаційно­ методична підтримка   у проведенні ними днів, тижнів рідної мови, конкурсів та олімпіад на краще знання мов нацменшин тощо.
        Отримані результати забезпечували реалізацію відповідних законів України, основних положень Стратегії економічного та соціального розвитку Закарпатської області на період до 2020 року, положень Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин та Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.
Заплановані обсяги та джерела фінансування Програми, визначені у паспорті Програми на 2017 рік, як і фактичні - склали 823,2 тис грн: за рахунок коштів обласного бюджету – 823,2 тис грн , у т. ч. на просвітньо-культурну та освітньо-наукову діяльність – 170,00 тис грн, інформаційно – просвітницьку діяльність і підтримку діяльності Центру- 653,2 тис грн.
Серед основних результатів  Програми за 2017 рік - створення умов на базі Центру для національно-культурних товариств для реалізації ними статутної діяльності, задоволення етнонаціональних потреб національних спільнот та ін.
Прес-служба Закарпатської облради скачать dle 11.3
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Погода
Погода у Береговому

вологість:

тиск:

вітер:


Жінка розповіла, що нещодавно син хворів, вони проходили лікування в Рахівській районній лікарні, але врешті їх звідти виписали. Та вже вдома малюку стало зле, піднялася температура. Мати намагалася викликати швидку, але через поганий зв'язок їй не вдалося. В рідному селі хлопчику допомогти було нікому. Тож жінка, аби не гаяти часу, сіла до автобуса й повезла сина в лікарню. За попередньою інформацією, малюк помер через пневмонію, втім остаточні висновки будуть після експертизи.

Вчора вранці у місті Чоп на лінію «102» надійшло повідомлення – місцевий житель повідомив, що прямо посеред вулиці виявив чоловіка, який не подавав жодних ознак життя. На місце події негайно було спрямовано спільний наряд роти поліції охорони Закарпаття та Ужгородського районного відділу поліції. На місці події правоохоронці виявили напівоголене тіло чоловіка, – повідомляє Управління поліції охорони в Закарпатській області. На жаль, заявник не помилився – чоловік був мертвим. "Невідомий у джинсах сірого кольору та шкарпетках, без взуття, а на шиї – біла ганчірка з плямами бурого кольору. Ноги зв’язані також білою ганчіркою. А поруч помітні сліди волочіння з бурими плямами, вочевидь крові, які тяглися аж до однієї із квартир будинку, під яким і виявили чоловіка", – розповів поліцейський охорони Ростислав Барташевич. Не гаючи часу, поліцейські вирушили до квартири, до якої вів слід. У приміщенні правоохоронці виявили суцільний безлад, кілька пляшок з-під спиртного, а згодом ще й


«    Березень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031