Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Депутатський корпус Закарпатської облради готовий взяти участь у засіданнях уряду задля пошуку фінансового ресурсу для ремонту доріг краю

Під час другого пленарного засідання 10-ї сесії обласної ради VІІ скликання депутати прийняли звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо невідкладного дофінансування капітального ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення, ініціатором якого виступив голова ОДА Геннадій Москаль.

У документі сказано: «Сьогодні, як ніколи, стан автомобільних доріг та загалом розбудова дорожньо-транспортної і прикордонної інфраструктури відіграють велику роль, особливо у прикордонних регіонах, і є вкрай важливим для соціально-економічного розвитку краю.

На жаль, упродовж останніх років капітальний ремонт автошляхів загального користування державного значення на Закарпатті не проводився, що призвело до їх аварійного стану і становить серйозну небезпеку для учасників дорожнього руху.

З цього приводу Закарпатська обласна державна адміністрація та обласна рада неодноразово зверталися до керівників держави та уряду, проте позитивних зрушень у вирішенні цього питання немає. Тому, з метою розв’язання проблеми, вкотре звертаємося з проханням забезпечити належне фінансування будівництва та ремонту автомобільних доріг державного значення на території Закарпатської області.

Нині склалася дуже важка, катастрофічна ситуація із фінансуванням міжнародних, національних, регіональних і територіальних автомобільних доріг на Закарпатті, які ремонтуються виключно за рахунок державного бюджету.

Так, із переліку міжнародних доріг виділено 170 мільйонів гривень тільки на «Київ – Чоп», яка в межах Закарпаття має протяжність 132,5 кілометра. Жодної копійки не виділено на решту міжнародних доріг, а саме: «Берегово – Виноградів – В. Копаня» (протяжністю 49,5 км), «Об’їзна м.Ужгород – КПП «Ужгород» (протяжністю 4,9 км), «Мукачево – Берегово – КПП «Лужанка» (протяжністю 37,5 км), «КПП «Соломоново» – В.Добронь – Яноші з під’їздом до КПП «Косино» (протяжністю 59,6 км), «КПП «Вилок» – сел. Вилок – Неветленфолу – КПП «Дяково» (протяжністю 20,7 км).

Аналогічна ситуація із національними дорогами, які пролягають територією Закарпаття, а саме: «Мукачево – Рогатин» (протяжністю 207,2 км в межах Закарпаття), «Львів – Самбір – Ужгород» (протяжністю 87,9 км в межах Закарпаття) та регіональна дорога «Долина – Хуст» (протяжністю 83,8 км в межах Закарпаття), на які Укравтодором також не передбачено фінансування.

Депутатський корпус Закарпатської облради готовий взяти участь у засіданнях уряду задля пошуку фінансового ресурсу для ремонту доріг краю
Разом з тим, із переліку територіальних доріг Укравтодором заплановано 250 мільйонів гривень тільки на ремонт однієї – «В.Добронь – Мукачево» (протяжністю 24,7 км).

Зовсім не виділено коштів на такі територіальні дороги: «Перечин – Свалява» (протяжністю 52,1 км), «Шом – Горонглаб – КПП «Дзвінкове» (протяжністю 9 км), «Нижні Ворота – Воловець – Міжгір’я» (протяжністю 44,6 км), «Іршава – Виноградів» (протяжністю 23,8 км), «Міжгір’я – Синевир» (протяжністю 15,5 км), «Синевир – Синевирська Поляна» (протяжністю 13,9 км), «Хуст – Шаян – Вишково – Буштино з під’їздом до санаторію «Шаян» (протяжністю 23,2 км).

Враховуючи жахливий стан однієї з основних транспортних артерій області – траси «Мукачево – Рогатин», Закарпатська обласна державна адміністрація вимушена була ініціювати виділення на ремонт цієї дороги 96 мільйонів гривень з коштів «дорожнього експерименту».

Оскільки на інші міжнародні, національні, регіональні й територіальні дороги Укравтодором не передбачено коштів, просимо Вас, вельмишановний, Володимире Борисовичу, віднайти фінансовий ресурс для ремонту зазначених автошляхів загального користування державного значення. Подальше зволікання із фінансуванням автодоріг у Закарпатській області з державного бюджету не припустиме, тому депутатський корпус Закарпатської обласної ради 7-го скликання готовий взяти участь у відповідних засіданнях Кабінету Міністрів України для розв’язання зазначеної проблеми», – зазначено у зверненні обласних обранців.

Прес-служба Закарпатської облради
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Береговому

вологість:

тиск:

вітер: