Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Закарпатці встановлюють сонячні батереї навіть на курятниках (ФОТО)

 Аби стати незалежними, закарпатці встановлюють сонячні батереї навіть на курятниках (ФОТО)

З різким здорожчанням газу та електроенергії закарпатці почали думати про енергетичну незалежність - зростає попит на сонячні колектори та батареї.

Колектори встановлюють для підігріву води та підтримки опалювальної системи, а сонячні батареї виробляють власну електроенергію, при чому зайву - за "зеленим тарифом" - можна навіть продавати державі.

За останній час сонячні батареї почали з'являтися не лише на "крутих" приватних будинках, а й на дахах свинферм, курятників і навіть церквах.

Скажімо в Ужгороді, на РЦ MAXIMUS встановлено 8 сонячних колекторів і 22 сонячні батареї (потужністю 5,5 кВт).

120 сонячних батарей можна побачити на даху приватного будинку в селі Руське Поле, Тячевского району. Власна електростанція має потужність 30 кВт/год та підключена до "зеленого тарифу".

20 сонячних батарей (5 кВт) є й тепер на даху піцерії у Виноградові, а 40 батарей - у Буштині на Тячівщині.

Також 40 сонячних батарей, потужністю 10 кВт/год та 20 колекторів фірми Viessmann має Карачинський греко-католицький ліцей ім. єпископа Стойки на Виноградівщині.

"Ціна одного колектора на 10 вакуумних трубок складає 340 евро. Трьох колекторів вистачає для підтримки опалення та нагріву горячої води у баку на 200 літрів.

Звісно, сонячні батареї є значно дорожчими. 1 КВт системи для підключення до "зеленого тарифу" має вартість близько 1,5 тисячі доларів. Тобто система потужністю 10 кВт на годину обійдеться у 15 000 доларів. Це варість обладнання та монтажних робіт.

В цілому за рік така система виробить близько 11 000 кВт/год електроенергії. Всю електроенергію, яку ви не спожили, закуповує держава по тарифу 4,8 грн за кВт", - розповідає представник компанії, яка займається встановленням приватного "сонця на даху" на Закарпатті.

У 2015 році в Україні кількість домогосподарств, які облаштували власні сонячні електростанції і отримали «зелений» тариф зросла у 10 разів – до 244. Вони разом виробили понад 410 000 кВт/год.

Також радимо вам переглянути нашу публікацію про твердопаливні котли, які все більше стають популярними на Закарпатті, - пише Mukachevo.net

 Аби стати незалежними, закарпатці встановлюють сонячні батереї навіть на курятниках (ФОТО)

Аби стати незалежними, закарпатці встановлюють сонячні батереї навіть на курятниках (ФОТО)

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Береговому

вологість:

тиск:

вітер: