Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Сьогодні відзначають Червону гірку: історія та традиції свята

Сьогодні відзначають Червону гірку: історія та традиції свята
Сьогодні, 15 квітня, відзначають свято, яке в народі називається Червона гірка, а в церкві – Антипасха або Фоміна неділя. В цей день в храмах служать останній раз літургію за великоднім чином, а також поновлюються вінчання, які були заборонені під час Великого посту. Українські Новини зібрали детальну інформацію про свято і його традиції.

Фоміною неділею цей день називається згідно з євангельським оповіданням про апостола, який не повірив у воскресіння Ісуса Христа. Фома не був присутній в момент звершення дива і тому відмовлявся повірити в нього. Однак через тиждень Спаситель з'явився Фомі невіруючому, і той став самим ревним проповідником християнської віри. Фома заснував церкви в Палестині, Месопотамії, Парфії, Ефіопії та навіть в Індії.

Друга церковна назва – Антипасха, яка означає в цьому трактуванні "повторення" свята. Антипасху прийнято відзначати з такою ж радістю, як і Світле Воскресіння Христове. За великоднім чином служать в церквах востаннє літургію, тексти богослужінь у цей день читаються як про подію Христового воскресіння, так і про апостола Фому.

Традиції

Під час посту припиняють вінчання. На Червону гірку цей період закінчується і вінчання поновлюються. Тому Червона гірка славиться великою кількістю весіль.

Також вважалося в народі, що родина, створена на Червону гірку, буде самою міцною й щасливою. Існувала приказка: "Хто на Червону гірку одружується, повік не розлучиться". Однак до дат проведення весіль ставилися ще й з практичного боку: намагалися одружуватися до початку посівних робіт, щоб потім зосередитися на основній справі.

А ті, хто збиралися в майбутньому з'єднати свої долі узами шлюбу і вибрали собі пару, в цей день сваталися. Вірили, що ті, хто засватався на Червону гірку, створять також щасливу і міцну сім'ю.

Седмицю після Червоної гірки прийнято називати Фоміним тижнем.

Язичники на Червону гірку зустрічали весну і проводили гуляння на підвищених місцевостях, оскільки з них сніг сходив швидше, ніж скрізь. Такі височини вважалися гарними, "червоними". Таким чином і сформувалася народна назва свята.

Молодь зустрічала Червону гірку на світанку і закликала весну веснянками. Також водили хороводи. Для молодих людей гуляння на Червону гірку вважалися певними "оглядинами", тому вони намагалися справити найкраще враження своїм зовнішнім виглядом і вмінням танцювати.

Крім того, натовпи дівчат і хлопців у цей день приходили до хати до тих молодих пар, які повінчалися рівно рік тому на Червону гірку. Молодь співала подружжю пісні і бажала здоров'я, сімейного благополуччя. Господарі будинку, як правило, не відпускали гостей з порожніми руками.
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Береговому

вологість:

тиск:

вітер: