Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Берегівщина долучиться ще до одного новоствореного свята виноградарів, виноробів та садівників

В Україні з’явилося ще одне професійне свято – виноградарів, виноробів та садівників. Таке довгоочікуване рішення сталося на засіданні уряду – 25 січня. Метою цього професійного свята, за словами Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, вшанування працівників виноградно-винаробної та садівничої галузей. А ще очільник уряду вважає, що буде чудова нагода відзначати їх досягнення й популяризувати кращі взірці садівництва, не тільки потужних промислових підприємств, але й аматорських та дрібних фермерських господарств.


Відзначатимуть це свято у другу неділю листопада, цього року цей день припадає на 11 листопада.
Для Берегівщині це знакове свято, адже тут розташовані основні виробничі площі та виноградні плантації відомих виноробних фірм СП «Айсберг» та «Котнар». Крім того, плекають виноградні грона, та чавлять за власними технологіями напій сонця та землі, знані далеко за межами Закарпаття винороби-аматориОлександр Якоб, Василі (батька та син) Наді, Іван Урста, Елемір Кейс, Іштван Берецкі, Карло Шош та інші. До слова, Карло Шош, винороб у третьому поколінні (на фото разом з онуком Крістіаном) на нещодавньому фестивалі «Червоне вино» в Мукачеві зайняв призове місце у номінації «Вино для мера». Загалом же в його «колекції» понад 150 нагород найрізноманітнішихпрестижних винних фестивалів та конкурсів. Родина Шошів вирощує сонячні грона понад шестидесяти сортів на десяти гектарах на пагорбах біля села Кідьош. Тут першим дозріває «Чободьондє» (Перлина Чобо), потім – рожева «Шасла», хрумкий «Золодьондє» (Перлина Степу), «Іршої Олівер», «Мускат Гамбурзький», крупноягідні «Королева Виноградників», «Кардинал» та інші. Гостям пропонують у власній винарні традиційні білі вина «Совіньон», «Леанка», «Фурмінт», червоні «Кадарка», «Карлот», «Бича Кров», «Вермут», «Кагор», «Чорну Троянду» тощо. Урядово рішення співпало із ще однією знаковою подією для берегівських виноробів-аматорів. Вони увійшли до Спілки закордонних угорських виноробів.
Сталося це, наприкінці січня в угорському Будофоці, де дванадцять співзасновників з різних прикордонних куточків Угорщини та Закарпаття стали першими засновниками цього громадсько-фахового об’єднання. Наш край там представляють вже згадані Карло Шош із Кідьоша та Іштван Берецкі з Мужієва.
Валерій Разгулов
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Береговому

вологість:

тиск:

вітер: