Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

У дитсадку берегівської Дийди стало тепло завдяки громаді та меценатам / ФОТО

Здійснено повну газифікацію закладу. Для цього об’єднали зусилля місцева греко-католицька громада, сільська рада і меценати з ТзОВ “Агро-Лучки”. Значну матеріальну підтримку надав також уряд Угорщини.

“Раніше в нашому садочку температура повітря ніколи не перевищувала 12 градусів,- каже завідуюча установою Андреа Галас.- Тепер належне тепло у всіх без винятку приміщеннях.”

Тут поміняли всю газифікаційну мережу, вирізали заіржавілі труби, встановили новий потужний котел. Останній, до речі, придбали за кошти спонсорської допомоги Угорщини. Виготовлення необхідної проектної документації профінансувало місцеве підприємство, яке виділило на це 50 тисяч гривень.

“Сільськогосподарське товариство обробляє в Дийді понад 200 гектарів, вирощує на них в основному кукурудзу,- розповідає Голосу Карпат його голова Михайло Добрянський.- У нас працюють багато місцевих жителів. Тому вирішили теж долучитись до цієї благородної справи, щоб поки батьки трудяться в полі, їх діточки були в теплі та затишку.”

Сьогодні в закладі діють 4 вікові групи, які відвідують 75 хлопчиків та дівчаток.. А загалом установа розрахована на 90 місць. Заявок не бракує. Проте, дорослі не поспішали віддавати своїх чад у холод. Тепер ситуація докорінно змінилась.

“Правда, маємо ще одну проблему,- бідкається сільський голова Іштван Егреші.- Не працює як слід застаріла каналізація – під час сильних дощів нечистоти заливають підвал. Наші меценати знають про це. Будемо спільно шукати вихід із ситуації.”

З нагоди запущення газомережі в дитсадку відбулось урочисте зібрання, на якому виступили уповноважений Угорського уряду Іштван Грежа, керівник Берегівського деканату греко-католицької церкви Ференц Демко, настоятель місцевої громади даної конфесії о.Роберт Левченко, голова села Іштван Егреші, завідуюча установю Андреа Галас, її колегині з Яноші Маріанна Шірокаї та Тисабекені – Едіна Густі, Михайло Добрянський, інші.

Всі вони бажали діточкам повноцінного перебування в закладі, здобуття тут в хороших умовах певних знань та практичних навиків для подальшого успішного навчання у школах. На знак вдячності про турботу про них малеча порадувала присутніх задушевною концертною програмою.

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Береговому

вологість:

тиск:

вітер: