Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

В Ужгороді обговорять питання перших виборів в об’єднаних територіальних громадах

Круглий стіл проводиться в рамках серії регіональних заходів Офісу Ради Європи в Україні (Венеціанська комісія) у співпраці з Ужгородським прес-клубом.


Минулого року відбулися перші вибори в 201 об’єднаній територіальній громаді. За оцінками громадських спостерігачів, виборчий процес супроводжувався неоднаковим застосуванням законодавства виборчими комісіями та іншими суб’єктами виборчого процесу. Нові законодавчі можливості для об’єднання територіальних громад, зокрема і тих, які належали до суміжних районів, не були гармонізовані з іншими законами України і створили низку неприпустимих для якісного виборчого процесу правових колізій. Невідповідність низки положень Закону України «Про місцеві вибори» іншим законодавчим актам, розбалансованість та застарілість окремих виборчих процедур створювали сприятливе підґрунтя для маніпуляцій правовими нормами та суперечливих рішень виборчих комісій. Таким чином, ключовим завданням залишається повноцінна виборча реформа та необхідність комплексного удосконалення законодавства про місцеві вибори, яке б вирішувало проблему і з гармонізацією та правовою визначеністю процедур. В світлі прийняття 7 листопада Верховною Радою України в першому читанні проекту Виборчого Кодексу №3112-1, під час заходів в регіонах планується також обговорити питання необхідних змін, які варто врахувати під час підготовки законопроекту №3112-1 до другого читання.
До участі у регіональних дискусіях запрошені депутати Верховної Ради України, депутати та представників органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, політичних партій, громадських організацій, членів виборчих комісій, працівників відділів державного реєстру виборців, журналістів та інші.
Дата та місце проведення: 23 лютого, м. Ужгород, Готель «Прага» (вул. Верховинська, 38, конференц-зала) Початок заходу об 10.30 (Початок реєстрації 10.00) Загальна тривалість заходу 2,5-3 години.
Для учасників з інших територіальних громад області передбачене відшкодування транспортних витрат за наявності квитків в обидва боки (або чеку на бензин).
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Береговому

вологість:

тиск:

вітер: